Kirjutas

Elektritõukeratta ostmisel on üks olulisemaid küsimusi, kas valida õhkrehvidega või tahkete rehvidega varustatud mudel.

Lõppude lõpuks on need ainsad kontaktid teie ja maa vahel, nii et need on teie sõidu kvaliteedi jaoks tõeliselt olulised.

Ehkki mõlemal on omad head küljed ning asi sõltub teie vajadustest, võib siiski sobivaima väljavalimine olla keeruline.

Ja kui olete otsustanud, võib sellel olla suur mõju sellele, milline bränd saab valituks, kuna kaubamärgid pakuvad oma mudelitega konkreetset tüüpi rehve.

Siinkohal lihtsustame seda teie jaoks, andes teile kõik, mida peate teadliku otsuse tegemiseks teadma.

rehvid-elektritõukeratas

Õhuga täidetud rehvide kaks vormi

Õhuga täidetud rehvid, nagu näiteks Xiaomi Pro 2 mudelil, on kahes vormis: siserehviga ja siserehvita ehk tubeless.

Kuigi üldiselt on nad sarnased – rehvi toetamiseks on õhkõõnsus täidetud -, on tubeless rehvid siiski erinevad, kuna õhu täitmiseks pole ühtegi toru.

Selle asemel suletakse õhk seest tänu tihedale sobivusele ratta velje ja rehvi enda vahel.

Ehkki iga formaadi puhul on mõned eelised ja puudused, saavutavad õhuga täidetud rehvid üldiselt samad eesmärgid.

Mõlemad tagavad parema sõidu kvaliteedi ja parema haarduvuse, samuti madalama veeretakistuse taseme ning neid on kodus nokitsejatele mõnikord lihtsam soovitada.

Tahke rehv

Tahked rehvid, mis on näiteks Ninebot-Segway E22E mudelil, on täpselt sellised, nagu nad väidavad end olevat – tahked kummirõngad, mis istuvad teie velgede ümber.

Tahke rehvi loomulik ja ilmselge eelis on täielik torkekindlus ning nõuab üldiselt vähem hooldust.

Juba need tegurid meeldivad paljudele potentsiaalsetele ostjatele, kuid enne otsuse tegemist tasub kindlasti kaaluda iga lahenduse tegelikke eeliseid ja puudusi.

Siin on kuus peamist tegurit, mida peaksite meeles pidama, ja oleme igas kategoorias valinud ka võitja, et valiku tegemine oleks võimalikult lihtne.

Kuus võtmetegurit

  • Sõidu kvaliteet

Võitja: õhuga täidetud rehvid

Igapäevase sõidukvaliteedi osas ületavad õhuga täidetud rehvid kindlasti oma tahkeid kolleege.

Sõidukvaliteet võib hõlmata mitut tegurit, kuid need sõltuvad teie üldisest sõidukogemusest, sealhulgas sellistest elementidest nagu pehmendus ja haarduvus.

Põhimõtteliselt on õhuga täidetud rehvid paremini löögi all deformeeruvad (näiteks väikese äärekivi ülesõitmisel või auku veeremisel), muutes takistused hõlpsamalt läbitavateks.

Lisaks tagab rehvi deformatsioon ka märkimisväärse amortisatsiooni, mille tulemuseks on mugavam sõit.

See muudab teie elektritõukerattaga igapäevase elu palju lihtsamaks.

  • Veeretakistus

Võitja: õhuga täidetud rehvid

Õhuga täidetud rehvide väljakujunenud eeliseks on madalam veeretakistus võrreldes tahkete rehvidega. Selle põhjuseks on vähendatud mass (kaal), mis pöörleb teie ratta velje ümber, samuti väiksem kontakt maapinnal võrreldes tahkete rehvidega.

Teie mootor ja aku vastutavad peaaegu kogu teie edasiliikumise eest, nii et selle ületamiseks vajaliku takistuse vähendamine on nii saavutatava vahemiku kui ka kiiruse jaoks tõeliselt oluline.

  • Torkekindlus

Võitja: tahked rehvid

Torkekindluse osas on tahketel rehvidel ilmselge eelis õhuga täidetud rehvide ees: kui õhku pole, siis on seda võimatu torgata.

Paljude jaoks on see võimas plusspunkt. Kuid kõik ei ole nii lihtne, nagu tundub, sest mitte kõik rehvid pole loodud võrdsetena.

Õhuga täidetud rehve saab tugevdada ka torke vältimise vedelikuga, mis kaitseb veelgi torke eest, säilitades samas nende peamised eelised.

Selle vedeliku saab sisestada õhuõõnde, luues isekõveneva vedeliku kihi, mis suudab teravate esemete augud peaaegu koheselt blokeerida.

  • Haarduvus

Võitja: õhuga täidetud rehvid

Õhuga täidetud rehvide omadused muudavad need ka peaaegu igas olukorras maapinnaga haardumisel tõhusamaks, mis parandab oluliselt turvalisust. Nende deformeerimisvõime suurendab rehvi kokkupuudet maapinnaga, parandades haarduvust.

Õhuga täidetud rehve üldjuhul toodetakse ka kleepuvamate kummisegude abil, ehkki ka tahked rehvid on selles osas viimastel aastatel edasi liikunud.

Õhuga täidetud rehvidel saab reguleerida rehvirõhku (soovitatavas vahemikus). Näiteks võib madalam rõhk olla tõhusam haarduvuse tagamiseks nii lahtistel pindadel kui ka niisketes tingimustes, mida pole võimalik saavutada tahkete rehvidega.

  • Hooldus

Võitja: tahked rehvid

Kui soovite lahendust, kus te ei pea rehvide peale üldse mõtlemagi, siis on tahked rehvid selged võitjad. Asjaolu, et nad on torkekindlad, on ilmselge plusspunkt. Isegi kui mõni terav ese leiab oma tee rehvi sisse, siis enamus ajast keegi ei pane seda tähelegi ning muretu sõit jätkub.

Tahked rehvid kuluvad väidetavalt ka aeglasemalt, kuna need on sageli valmistatud kõvemast segust.

See tähendab, et kui rehvid kuluvad, väheneb nende jõudlus kiiremini tänu rehvi ülemise pinna lamenemisele.

Kui mõlema rehvi tüüp on kulunud, tuleb neid vahetada, kuna peamine haardumist andev kiht on kulunud.

  • Paigaldamise / eemaldamise lihtsus

Võitja: õhuga täidetud rehvid

Rehvi vahetamise osas, olgu see siis loomuliku kulumise, vananemise või torke tõttu tekkinud kahjustuste tõttu, on õhuga täidetud rehvidel tänu paindlikumatele külgseintele eelis.

See võimaldab teil lihtsamalt rehvi maha saada, mistõttu rehvivahetus on tunduvalt lihtsam.

Sama kehtib ka uue rehvi paigaldamisel, kuid tasub ka märkida, et ratta suurus mängib selles rolli.

Järeldus

Nii õhuga täidetud kui ka tahketel rehvidel on oma kasutusotstarve ja tõenäoliselt on teil juba praegu kindel eelistus, mille poole kaldute.

Mõne jaoks pakuvad tahked rehvid meelerahu tänu torkekindlusele.

Peaaegu kõiges muus võidavad õhuga täidetud rehvid – eriti kui arvestada igapäevaseid eeliseid, mis hõlmavad paremat sõidukvaliteeti, kõrgemat haarduvust, mis mõlemad aitavad oluliselt kaasa ohutusele ja potentsiaalselt parem kiirus ning tõhusam jõudlus.

Vali meie laiast elektritõukerataste valikust endale oma. Ning lisaküsimuste korral võta meiega julgelt ühendust – aitame teid meeleldi!

Tõlgitud ning kohandatud purelectric blogist.